Uzm. Pelinsu Bulut, Klinik Psikolog
Yönetim Kurulu Saymanı

Lisansını New York Üniversitesi’nde Psikoloji ve Dilbilimi üzerine yapmış, daha sonra yüksek lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Çocuk-Ergen Bölümü’nden, ‘Çocuk Psikoterapisi’nde Duygu İfadesi ve Regülasyon: Psikopatoloji ve Terapi Süreci Bağlamında Duygulanımın Ölçülmesi’ başlıklı tezi ile mezun olmuştur.

2012’de başladığı Günışığı Çocuk Merkezi’nde şu an hala klinik psikolog ve DIR/Floortime uygulayıcısı olarak özel gereksinimli çocuklarla çalışmaktadır.  Aynı zamanda Gök Deniz Psikoterapi Merkezi’nde psikodinamik yönelimli oyun terapisi ve ergenlerle bireysel terapinin yanı sıra aile danışmanlığı da yapmaktadır.

Lisans ve yüksek lisans boyunca araştırma görevlisi olarak çeşitli projelerde yer almıştır. Türkiye’ye döndükten sonra Koç Üniversitesi Çocuk Gelişim Laboratuvarı’nda, Türkçe’yi anadili olarak öğrenen 4-5 yaş arası çocukların dil gelişimini inceleyen TÜBİTAK’a bağlı bir araştırmada yer almıştır. 2015te çalışmaya başladığı Bilgi Üniversitesi Psikoterapi Süreçleri Laboratuvarı’nda araştırma asistanı olarak çalışmaya halen devam etmektedir.

Çocuğun bilişsel ya da projektif testlerle değerlendirilmesi için; Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-R), Bender-Gestalt, CAT, TAT, Rorschach, Türkçe İfade Edici ve Alıcı Dil Testi (TİFALDİ), Gazi Erken Çocukluk Değerlendirme Aracı (GEÇDA) ve DABERON okula hazırlık testlerini uygulamaktadır. Weschler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-IV) uygulamasında da sertifika aşamasındadır.