Dr. Elif Akdağ Göçek İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans- Çocuk/Ergen Altdal Programını 2012 yılında kurmuş ve 2021 yılına kadar programın direktörlüğünü yürütmüştür. Halen, aynı bölümde yüksek lisans derslerini yarı zamanlı olarak vermeye devam etmektedir. Elif Göçek doktorasını Okul ve Çocuk Klinik Psikolojisi alanında Toronto Üniversitesinde (University of Toronto/OISE-Kanada) tamamlamıştır. Lisans (Psikoloji) ve Yüksek Lisans (Klinik Psikoloji) eğitimlerini Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmıştır. 2007-2012 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Öğretim Üyeliği yapmıştır. 1992-1997 yılları arasında ise İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümünde psikolog olarak çalışmıştır.

2015-2021 tarihleri arasında Türkiye Bebek Ruh Sağlığı Dernek Başkanlığını yürütmüştür, halen aynı dernekte başkan yardımcılığı görevini sürdürmeye devam etmektedir. Toronto (Kanada) Psikanalitik Toplum ve Enstitüsü (Toronto Psychoanalytic Society & Institute) -Bebek Ruh Sağlığı Eğitim programında 2016-2018 yılları arasında danışmanlık yapmıştır.

Dr. Göçek tezinde klinik ve klinik olmayan gruplarda annelerin çocuklarını anlama kapasitesi ve duygusal ulaşılabilirliklerini araştırmış ve tezi yurt dışında kitap olarak yayınlanmıştır.